media
Moda, başkaları üzerinde bir etki bırakabilmek adına önemli bir faktör. Bu nedenle her zaman en son trendlere ve yeniliklere sahip olmak isteriz. Giydiğiniz kıyafetler, ister sonbahar-kış ister ilkbahar-yaz kıyafetleri olsun mevsimlerden oldukça etkilenirler. Her mevsim için tasarımlar, trendler ve baskın renkler sürekli değişir. Bununla beraber giysilerin yaratılmasında önemli bir bölüm de kullanılan kumaş türüdür. Kışın kullandığımız kumaşlar ile yazın kullandıklarımız tabiki aynı olmayacaktır. Kumaş seçimi sizin kendinizi ne kadar rahat hissedeceğinizi doğrudan etkiler. Tahmin edeceğiniz üzere yazın daha serin tutan kumaşlar tercih edilirken kışın daha sıcak tutan kumaşlar tercih edilir. Bazı kişilerin tekstilde kullanılan sentetik kumaşlara karşı alerjisi olduğundan bütün mevsimlerde doğal kumaş kullanmayı tercih ederler.
İlkbahar-yaz aylarında, pamuk, yün ve keten gibi kumaşlar, elbiselerin yanı sıra şort veya plaş kıyafeti için de en çok kullanılan kumaşlardır. Bu tür kumaşlar teri emer ve ferah bir his için giysi içinde hava akımına izin verirler.
Asla modası geçmeyen ve her mevsim giyebileceğiniz bir kumaş olan jean kumaş, yeni trendlere ve akımlara bağlı olarak bir çok farklı kesimde ve üründe kullanılabilir. Yani sadece pantolonlarda değil elbiseler, kazaklar, gömlekler hatta el çantalarında bile kullanılır.
Pamuklu poplin kumaşlar bir çok durumda gömlekler için süper bir seçimdir. Klasik beyaz poplin gömlekleri yazın şortlarınızın üzerinde, kışın ise yün montunuzun altına rahatlıkla giyebilirsiniz.
Pamuk, dünyada en çok kullanılan kumaşlardan biridir. O kadar havalı, nefes alabilen ve rahat bir kumaştır ki '' pamuk olmasa ne yapardık?'' sorusu hep aklımıza gelir.
İpek, zenginlikle ilşkilendirilen şehvetli veya zarafet anlamına gelen başka bir kumaş türüdür. İpek, insanoğlunun bildiği en eski tekstil ürünlerinden biridir. Nemi çok iyi emer ve bu özelliği onu hem yazın hem de kışın giyilebilir hale getirir.
  • 02.02.2021
  • Kategori: Trendler
  • Yorumlar: 0
İlgili Ürünler
Yorumlar: 0

Yorum Yapılmamış

Bir Yorum Yapın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen tüm gerekli alanları doldurun.*